ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین صفری

 به مناسبت بیست و یکمین اجلاس سراسری نماز با موضوع "نماز و تعالی فرهنگی" گفتگویی با یکی از اساتید مجرب مرکز تخصصینماز استان قم حجت الاسلام و المسلمین صفری، داشتیم که به استحضار خوانندگان محترم می رسانیم. 

پرسش: یکی از موضوعات اجلاس "نماز و انسجام اجتماعی و تعالی فرهنگی" است به نظر شما نماز چگونه موجب انسجام اجتماعی در جامعه اسلامی می شود؟

پاسخ: با نظر به اینکه جامعه منسجم از تحکیم بنیان خانواده شکل می گیرد پس  نگرانی اول ما باید این باشد چه کار کنیم فرزندان ما مفسد نشوند و باعث بی آبرویی خانواده نشود. نماز پتانسیلی دارد که می تواند فرزندان ما را (در دوره آخر الزمان که فساد بچه های ما را فرا گرفته )صیانت کند.

در گذشته  تنها احتمال فساد کشیده شدن در بچه ها این بود که اگر از خانه بیرون بروند غریبه ای بیاید و با رابطه دوستی، بچه را به راه های فساد بکشاند و این حجم از رسانه ها و وسایل ارتباطی نبود ولی الان عوامل آسیب و انحراف فوق العاده زیاد شده است در برابر هجوم زیاد این عوامل مخرب، قرآن بهترین راه حل ها را برای صیانت فرزندانمان به ما نشان داده است:

اتْلُ مَا أُوحِيَ إِلَيْكَ مِنَ الْكِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاةَ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ( عنکبوت /45)

ادامه مطلب: مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین صفری

گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواهری ؛ عضو محترم هیات علمی دانشگاه فردوسی

گفتگویی ویژه بیست و سومین اجلاس سراسری نماز که با موضوع "نماز و تعالی فرهنگی" می باشد،  با حجت الاسلام و المسلمیندکتر  محمد رضا جواهری داشتیم که به محضر خوانندگان محترم ارائه می گردد.

سوال :ضمن تشکراز حضرتعالی خودتان را مختصرا معرفی  فرمایید ؟

اینجانب محمّد رضا جواهری هستم و هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد می باشم.

سوال: با توجه به اینکه یکی از محورهای اجلاس سراسری نماز ،"نماز و انسجام اجتماعی و تعالی فرهنگی" است نظر حضرتعالی را در این محور جویا می شویم ؟

پاسخ : اسلام، دین جامع و کاملی است که"سیاست" دارد. اسلام دین بی سیاست و دین رها نیست و ریاضت و انحصار در زندگی معنوی فردی نیست. در اسلام دنیا و آخرت و تخصّص و تعهد و علم و ایمان و مادیّت و معنویّت در هم تنیده است. از این رو اسلام دین "زندگیِ اجتماعی" است.

ادامه مطلب: گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواهری ؛ عضو محترم هیات علمی دانشگاه فردوسی

گفتگویی با حجت الاسلام و المسلمین سیّد ابراهیم رضایی خراسانی

گفتگویی با حجّت الاسلام و المسلمین سیّد ابراهیم رضایی خراسانی داشتیم که قریب به 27 سال در مرکز تربیت معلم شهید هاشمی نژاد مشهد در سه وعده امام جماعت می باشند . طبق گفته مسئولین و شاهدین عینی ایشان تمام اهتمام خود را برای اقامه نماز قرار داده است و حتی در شرایط سخت آب و هوایی هم نماز صبح را در این مرکز اقامه نموده است. از ویژگیهای بارز ایشان نظم و جدّیت ، محبوبیّت ایشان در بین نمازگزاران  و بکار بردن شیوه های جذب و تبلیغ چهره به چهره است. با معرفی ایشان به عنوان "نماز یاور نمونه" این مصاحبه تقدیم خوانندگان محترم می گردد:

سوال :ضمن تشکر از حضرتعالی خودتان را مختصراً معرفی کرده و سوابق علمی و تبلیغی خود را بیان بفرمایید؟

بنده سیّد ابراهیم رضایی خراسانی متولد سال 1322 هستم، در خانواده مذهبی به دنیا آمدم، با وجود اینکه در رشته راه و ساختمان در هنرستان فارغ التحصیل شدم پدرم اصرار داشتند که در دروس علوم دینی تحصیل کنم و این توفیق حاصل شد که درسال 1335 وارد حوزه علمیه شوم و از محضر علمایی همچون ادیب ثانی ، استاد صالحی ، مرحوم مدرس یزدی ، استاد رضازاده و مرحوم آیت الله مشکینی و حضرت آیت الله میلانی تلمذ کنم و بعدها در رشته فلسفه و حکمت اسلامی در دانشگاه مشهد ادامه تحصیل دادم . از سال 1352 وارد حوزه تدریس شدم و مسئولیت هایی مثل طرح قرآنی شهید رجایی (فراگیری قرآن و تجوید)رای معلمین و دبیران در آموزش وپرورش به عهده گرفتم . به مدت 30 سال است که در مرکز تربیت معلم شهید هاشمی نژاد به عنوان معلم و امام جماعت در هر سه وعده مشغول به خدمت هستم.

ادامه مطلب: گفتگویی با حجت الاسلام و المسلمین سیّد ابراهیم رضایی خراسانی

تازه های ستاد

قبلي بعدي

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین…

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور، نماز را اهرم اصلی در برابر مشكلات بیان كرد.

ادامه مطلب

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نم…

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نماز

کی از زمینه های که در تربیت فرزندان به رفتار مناسب و نماز موثر است الگو گیری آنها از محیط و افراد  آن میباشد. فرایند الگوگیری و تقلید پذیری در...

ادامه مطلب

تعمیرگاه روح!

تعمیرگاه روح!

انسان‌های خلاق همیشه یك قدم از بقیۀ آدم‌ها جلوتر هستند، اصلا درمجموع خلاقیت چیز خوبی است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی.

ادامه مطلب

12توصیه رهبر انقلاب اسلامی برای استفاده …

12توصیه رهبر انقلاب اسلامی برای استفاده بهتر از لیالی قدر

 توصيه رهبر معظم انقلاب برای استفاده بهتر از شبهای قدر

ادامه مطلب

نفس گرم ابوجعفر

نفس گرم ابوجعفر

ابوجعفر از ساکنان شهرک شهید بهشتی است. حدودا ۳۵سال است اینجا زندگی می‌کند. در خانه‌ای که وقتی برای اولین بار نشانش دادند و گفتند اینجا می‌توانی زندگی کنی، لب از...

ادامه مطلب

ذكرِ سجده آخر نماز امام خمینی (ره) چه بو…

ذكرِ سجده آخر نماز امام خمینی (ره) چه بود؟

بنا به خاطرات ذكر شده از اطرافیان امام خمینی (ره)، ایشان تاكید ویژه ای بر روی اذكار و تاثیر آن داشتند؛ چنانكه در باره ی ذكرهای سجده ی آخر نمازهای...

ادامه مطلب

انتشار کتابچه نوا

انتشار کتابچه نوا

کتابچه نوا، حاوی جملات زیبای بانوان ایران زمین درباره آثار و برکات نماز منتشر شد.

ادامه مطلب

برگزاری جلسات بیان احکام نماز در مسجد جا…

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان گناباد از برگزاری جلسات بیان احکام نماز در مسجد جامع و مصلی این شهرستان خبر داد.

ادامه مطلب
محل قرارگیری: Home همراه با خادمان نماز