ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین صفری

 به مناسبت بیست و یکمین اجلاس سراسری نماز با موضوع "نماز و تعالی فرهنگی" گفتگویی با یکی از اساتید مجرب مرکز تخصصینماز استان قم حجت الاسلام و المسلمین صفری، داشتیم که به استحضار خوانندگان محترم می رسانیم. 

پرسش: یکی از موضوعات اجلاس "نماز و انسجام اجتماعی و تعالی فرهنگی" است به نظر شما نماز چگونه موجب انسجام اجتماعی در جامعه اسلامی می شود؟

پاسخ: با نظر به اینکه جامعه منسجم از تحکیم بنیان خانواده شکل می گیرد پس  نگرانی اول ما باید این باشد چه کار کنیم فرزندان ما مفسد نشوند و باعث بی آبرویی خانواده نشود. نماز پتانسیلی دارد که می تواند فرزندان ما را (در دوره آخر الزمان که فساد بچه های ما را فرا گرفته )صیانت کند.

در گذشته  تنها احتمال فساد کشیده شدن در بچه ها این بود که اگر از خانه بیرون بروند غریبه ای بیاید و با رابطه دوستی، بچه را به راه های فساد بکشاند و این حجم از رسانه ها و وسایل ارتباطی نبود ولی الان عوامل آسیب و انحراف فوق العاده زیاد شده است در برابر هجوم زیاد این عوامل مخرب، قرآن بهترین راه حل ها را برای صیانت فرزندانمان به ما نشان داده است:

اتْلُ مَا أُوحِيَ إِلَيْكَ مِنَ الْكِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاةَ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَرِ وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ وَاللَّهُ يَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ( عنکبوت /45)

ادامه مطلب: مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین صفری

گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواهری ؛ عضو محترم هیات علمی دانشگاه فردوسی

گفتگویی ویژه بیست و سومین اجلاس سراسری نماز که با موضوع "نماز و تعالی فرهنگی" می باشد،  با حجت الاسلام و المسلمیندکتر  محمد رضا جواهری داشتیم که به محضر خوانندگان محترم ارائه می گردد.

سوال :ضمن تشکراز حضرتعالی خودتان را مختصرا معرفی  فرمایید ؟

اینجانب محمّد رضا جواهری هستم و هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد می باشم.

سوال: با توجه به اینکه یکی از محورهای اجلاس سراسری نماز ،"نماز و انسجام اجتماعی و تعالی فرهنگی" است نظر حضرتعالی را در این محور جویا می شویم ؟

پاسخ : اسلام، دین جامع و کاملی است که"سیاست" دارد. اسلام دین بی سیاست و دین رها نیست و ریاضت و انحصار در زندگی معنوی فردی نیست. در اسلام دنیا و آخرت و تخصّص و تعهد و علم و ایمان و مادیّت و معنویّت در هم تنیده است. از این رو اسلام دین "زندگیِ اجتماعی" است.

ادامه مطلب: گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین دکتر جواهری ؛ عضو محترم هیات علمی دانشگاه فردوسی

گفتگویی با حجت الاسلام و المسلمین سیّد ابراهیم رضایی خراسانی

گفتگویی با حجّت الاسلام و المسلمین سیّد ابراهیم رضایی خراسانی داشتیم که قریب به 27 سال در مرکز تربیت معلم شهید هاشمی نژاد مشهد در سه وعده امام جماعت می باشند . طبق گفته مسئولین و شاهدین عینی ایشان تمام اهتمام خود را برای اقامه نماز قرار داده است و حتی در شرایط سخت آب و هوایی هم نماز صبح را در این مرکز اقامه نموده است. از ویژگیهای بارز ایشان نظم و جدّیت ، محبوبیّت ایشان در بین نمازگزاران  و بکار بردن شیوه های جذب و تبلیغ چهره به چهره است. با معرفی ایشان به عنوان "نماز یاور نمونه" این مصاحبه تقدیم خوانندگان محترم می گردد:

سوال :ضمن تشکر از حضرتعالی خودتان را مختصراً معرفی کرده و سوابق علمی و تبلیغی خود را بیان بفرمایید؟

بنده سیّد ابراهیم رضایی خراسانی متولد سال 1322 هستم، در خانواده مذهبی به دنیا آمدم، با وجود اینکه در رشته راه و ساختمان در هنرستان فارغ التحصیل شدم پدرم اصرار داشتند که در دروس علوم دینی تحصیل کنم و این توفیق حاصل شد که درسال 1335 وارد حوزه علمیه شوم و از محضر علمایی همچون ادیب ثانی ، استاد صالحی ، مرحوم مدرس یزدی ، استاد رضازاده و مرحوم آیت الله مشکینی و حضرت آیت الله میلانی تلمذ کنم و بعدها در رشته فلسفه و حکمت اسلامی در دانشگاه مشهد ادامه تحصیل دادم . از سال 1352 وارد حوزه تدریس شدم و مسئولیت هایی مثل طرح قرآنی شهید رجایی (فراگیری قرآن و تجوید)رای معلمین و دبیران در آموزش وپرورش به عهده گرفتم . به مدت 30 سال است که در مرکز تربیت معلم شهید هاشمی نژاد به عنوان معلم و امام جماعت در هر سه وعده مشغول به خدمت هستم.

ادامه مطلب: گفتگویی با حجت الاسلام و المسلمین سیّد ابراهیم رضایی خراسانی

تازه های ستاد

قبلي بعدي

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: براساس روایات اهل بیت(ع) فرق گذاشتن بین فرزندان گناه کبیره است.

ادامه مطلب

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرا…

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرائتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، نخستین همایش سالانه مبلغان مکتوب، ادبی و هنری و اختتامیه مسابقه خاطره نگاری تبلیغی به همراه تقدیر از بزرگان با عنوان تبلیغ و قلم...

ادامه مطلب

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

رئیس ستاد اقامه نماز به مربیان مهد کودک توصیه کرد برای جذب کودکان به نماز ، مطالعات مذهبی خود را بالا ببرند و نماز خود را در مهد کودک ها...

ادامه مطلب

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبرا…

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبران

حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس گفت: نخستین مسئولیت حکومت داران توسعه فرهنگ اقامه نماز است.

ادامه مطلب

معلمی شغل نیست عبادت است

معلمی شغل نیست عبادت است

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، امروز در مراسمی که با هدف ترویج اقامه نماز...

ادامه مطلب

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین…

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور، نماز را اهرم اصلی در برابر مشكلات بیان كرد.

ادامه مطلب

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نم…

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نماز

کی از زمینه های که در تربیت فرزندان به رفتار مناسب و نماز موثر است الگو گیری آنها از محیط و افراد  آن میباشد. فرایند الگوگیری و تقلید پذیری در...

ادامه مطلب

تعمیرگاه روح!

تعمیرگاه روح!

انسان‌های خلاق همیشه یك قدم از بقیۀ آدم‌ها جلوتر هستند، اصلا درمجموع خلاقیت چیز خوبی است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی.

ادامه مطلب
محل قرارگیری: Home همراه با خادمان نماز