ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

خشکسالی در زمین و نمازی که رحمت را بر بندگان فرود می‌آورد

 

 

 

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) از خراسان رضوي، نماز استسقاء يا همان نماز طلب باران، نمازي است كه مومنان پس از سه روز روزه‌داري و استغفار از گناهان، براي طلب نزول بارش رحمت الهي اقامه مي‌كنند.

کیفیت اقامه نماز استسقاء یا طلب باران

این نماز يكي از دستورهاي اسلامي و ديني است كه از مومنان خواسته شده است هنگام خشكسالی و قحطی با اقامه اين نماز و طلب استغفار و دعا به درگاه ايزد منان، بارش رحمت الهي را از خداوند قادر متعال مسئلت كنند.

ادامه مطلب: خشکسالی در زمین و نمازی که رحمت را بر بندگان فرود می‌آورد

خداوند نماز را برای خضوع مقرّر نمودند

قالَتْ فاطِمَةُ الزَّهْراء سلام الله عليها: جَعَلَ اللّهُ الاْيمانَ تَطْهيراً لَكُمْ مِنَ الشّـِرْكِ، وَ الصَّلاةَ تَنْزيهاً لَكُمْ مِنَ الْكِبْرِ، وَ الزَّكاةَ تَزْكِيَةً لِلنَّفْسِ، وَ نِماءً فِي الرِّزقِ، وَ الصِّيامَ تَثْبيتاً لِلاْخْلاصِ، وَ الْحَّجَ تَشْييداً لِلدّينِ.

حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها فرمودند:

ادامه مطلب: خداوند نماز را برای خضوع مقرّر نمودند

مسجدی فعال است که هر سه نوبت نماز جماعت داشته باشد

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان: امام جماعت را شاید بتوانیم اصلی ترین عامل در جذب جوانان به مسجد بدانیم. امام جماعت با رفتار دلسوزانه و به تعبیری پدرانه خود نسبت به مامومین حاضر در مسجد سبب می شود تا این حضور مسجدی در میان اقشار و سنین مختلف استمرار یابد و مردم علاقه مند به حضور در مسجد و شرکت در نماز جماعت مسجد باشند.

ادامه مطلب: مسجدی فعال است که هر سه نوبت نماز جماعت داشته باشد

بیدار باش برای نماز صبح

برای خیلی‌ها بیدارشدن برای نمازصبح، مشکل‌ترین کارهای دنیاست. درحالی‌که همین عده، اگر قرار باشد صبح زود با تعدادی از دوستان به کوه بروند یا امتحان مهمی داشته باشند، قصه به‌طور کامل فرق می‌کند. یعنی حتی بدون کوک‌کردن ساعت و از مدت‌ها قبل از زنگ خوردن ساعت هم، خودبه‌خود بیدارند. اما چرا وقتی می‌خواهند نماز بخوانند و با خدا صحبت کنند، این‌قدر دیر سر قرارشان حاضر می‌شوند و حتی گاهی هم اصلا حاضر نمی‌شوند؟

مشکل اینجاست که وقتی به نماز می‌ایستیم، هنوز به این باور نرسیده‌ایم که خداوند در برابر ما ایستاده و با همه وجود ما را می‌نگرد. پسر آیت‌ا... بهجت(ره) نقل می‌کند: یکی از نمازگزاران پشت‌سر آیت‌ا... بهجت(ره) که مدت‌ها در جستجوی پیداکردن علت فریاد و فغان ایشان در هنگام سلام دادن نماز بوده، در خواب و رویا می‌بیند که در هنگام نماز، دری به باغی بزرگ روبه‌روی حضرت آقا باز می‌شود و ایشان در پایان نماز که به‌اجبار قصد جدایی از آن باغ ملکوت را دارند، این‌قدر آشفته حال می‌شوند.

ادامه مطلب: بیدار باش برای نماز صبح

محل قرارگیری: Home مطالب خواندنی نماز