ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

برگزاری جلسات بیان احکام نماز در مسجد جامع و مصلی گناباد

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان گناباد از برگزاری جلسات بیان احکام نماز در مسجد جامع و مصلی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، حجت الاسلام محمدرضا رحمانی با اعلام این خبر، گفت: به همت حجت‌الاسلام جواد خدادادی امام جماعت شهر بیدخت و همکاری ستاد اقامه نماز، سلسله جلسات بیان احکام نماز شنبه شب‌های هر هفته بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در محل مسجد جامع و مصلی گناباد برگزار می‌شود.

دبیر ستاد اقامه نماز گناباد هدف از برگزاری این جلسات را آشنایی نمازگزاران با احکام اولیه و مسائل شرعی عنوان کرد و گفت: بالابردن سطح آگاهی و معلومات دینی نمازگزاران، ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی، تدبر و تعمق و تفکر در دستورات الهی، آشنایی فراگیران با احکام فقهی مورد نیاز روزمره در زندگی فردی و اجتماعی و پاسخگویی به شبهات دینی و اعتقادی از دیگر اهداف برگزاری این جلسات است.

خدادادی در جریان برگزاری 10 جلسه از سلسله جلسات احکام، در جمع نمازگزاران در توضیح یکی از شکیات، گفت: کسی که در پاک بودن بدن یا لباس خود شک دارد جستجو و تحقیق بر او لازم نیست ولی چنانچه جستجو نماید و چیزی در آن نبیند و نماز بخواند و بعد از نماز بفهمد که بدن یا لباسش نجس بوده، نماز او صحیح است ولی اگر جستجو نکرده باشد، وبعد از نماز بفهمد بدن یا لباسش نجس بوده بنابر احتیاط لازم، باید نمازش را دوباره بخواند و چنانچه وقت گذشته، قضاء نماید.

این امام جماعت، با اشاره به مسئله دیگری، ادامه داد: خون بینی همانند خون زخم و دمل به حساب نمی‌آید و بخشیده نشده مگر آنکه کمتر از درهم و خالص باشد ولی اگر داخل بینی زخم یا دملی وجود دارد که خون از آن خارج می‌‌شود و این خون شرایط خون زخم و دمل را دارا باشد، بخشیده شده و خواندن نماز با آن صحیح است.

 

اضافه کردن نظر


تازه های ستاد

قبلي بعدي

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: براساس روایات اهل بیت(ع) فرق گذاشتن بین فرزندان گناه کبیره است.

ادامه مطلب

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرا…

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرائتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، نخستین همایش سالانه مبلغان مکتوب، ادبی و هنری و اختتامیه مسابقه خاطره نگاری تبلیغی به همراه تقدیر از بزرگان با عنوان تبلیغ و قلم...

ادامه مطلب

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

رئیس ستاد اقامه نماز به مربیان مهد کودک توصیه کرد برای جذب کودکان به نماز ، مطالعات مذهبی خود را بالا ببرند و نماز خود را در مهد کودک ها...

ادامه مطلب

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبرا…

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبران

حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس گفت: نخستین مسئولیت حکومت داران توسعه فرهنگ اقامه نماز است.

ادامه مطلب

معلمی شغل نیست عبادت است

معلمی شغل نیست عبادت است

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، امروز در مراسمی که با هدف ترویج اقامه نماز...

ادامه مطلب

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین…

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور، نماز را اهرم اصلی در برابر مشكلات بیان كرد.

ادامه مطلب

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نم…

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نماز

کی از زمینه های که در تربیت فرزندان به رفتار مناسب و نماز موثر است الگو گیری آنها از محیط و افراد  آن میباشد. فرایند الگوگیری و تقلید پذیری در...

ادامه مطلب

تعمیرگاه روح!

تعمیرگاه روح!

انسان‌های خلاق همیشه یك قدم از بقیۀ آدم‌ها جلوتر هستند، اصلا درمجموع خلاقیت چیز خوبی است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی.

ادامه مطلب
محل قرارگیری: Home تازه ها برگزاری جلسات بیان احکام نماز در مسجد جامع و مصلی گناباد

خبرنامه

براي دريافت اخرين مطالب ايميل خود را وارد كنيد