ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

تعمیرگاه روح!

انسان‌های خلاق همیشه یك قدم از بقیۀ آدم‌ها جلوتر هستند، اصلا درمجموع خلاقیت چیز خوبی است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی.

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی شهرآرا آنلاین نوشت : خلاقیت می‌تواند به ما برای داشتن یك زندگی بهتر و آرام‌تر كمك كند و بیشتر اوقات علاوه‌بر اینكه خود ما از آن سود می‌بریم، اطرافیان ما هم از این ابتكار بهره‌مند می‌شوند.

برای تهیۀ گزارش این هفته، قرار بود با یك انسان خلاق روبه‌رو بشوم كه در حاشیۀ خیابان آوینی یك تعمیرگاه خودرو دارد، این شهروند كه از خلاقیت خود در راه ارزش‌های دینی و مهم‌ترین وظیفه یك مسلمان كه خواندن نماز است بهره برده، مصداق واقعی عمل به همان جملۀ معروف است: «به نماز نگویید كار دارم، به كار بگویید وقت نماز است».

محسن نبی‌زاده یك جوان خوب و باپشتكار مشهدی است كه بعد از فوت پدرش آستین همت را بالا زده و اجازه نداده است كه چراغ دكان پدر كه بیش از سی سال تعمیرگاه ماشین‌های مختلف بوده است، خاموش بماند.

تعمیرگاه خودروی برادران؛ یك تفاوت اساسی با دیگر تعمیرگاه‌های خودرو در سطح شهر دارد، وقتی شما از در تعمیرگاه وارد می‌شوید، در دیوار سمت راست یك بنر نصب شده كه شكلی محراب‌گونه دارد، در واقع تعمیرگاه برادران هم یك مكانیكی است، هم یك مسجد. و این مهم‌ترین تفاوت آن با دیگر تعمیرگاه‌های این شهر است.

شاید شما بگویید مگر می‌شود كه در میان آن همه روغن و سیاهی، پیچ و مهره، آچار و چرخ، دود و شلوغی كه در یك مكانیكی وجود دارد، مسجد هم داشت. آن هم در فضای داخلی مغازه كه محل اصلی رفت و آمد خودروهایی است كه نیاز به تعمیر دارند، اما به قول خود محسن نبی‌زاده این موضوعات نتوانسته ما را از هدف اصلی‌مان كه خواندن نماز اول وقت است، دور كند. امروز نزدیك به دوسال است كه كسبۀ خیابان آوینی و آن‌هایی كه مغازه‌شان به آوینی۲۱ نزدیك است، صدای اذان را كه می‌شنوند، آمادۀ خواندن نماز جماعت در مكانیكی برادران می‌شوند.

وقتی از او سؤال می‌كنم كه چه چیز باعث شد كه این فكر به ذهن شما برسد؟ می‌گوید: اطراف مغازۀ ما در خیابان آوینی مسجدی وجود نداشت و هیچ گاه صدای اذان به مغازۀ ما نمی‌رسید، این برای من خوشایند نبود، به همین خاطر به دنبال دستگاهی گشتم كه به طور اتومات در هنگام اذان خودش اذان پخش كند، چنین دستگاهی را در تبریز یافتم، آن را خریدم و مدت‌ها وقت اذان كه می‌شد این دستگاه خودش اذان می‌داد و قطع می‌شد تا اینكه ما به فكر برگزاری نماز جماعت افتادیم.

خلاقیت این جوان مشهدی باعث شده كه حالا بسیاری دیگر از شهروندان از همان دستگاه سفارش دهند، صدای اذان در شهر طنین‌انداز شود، و چه‌بسا محسن نبی‌زاده بتواند سكان‌دار فرهنگ خواندن نماز جماعت در مغازه‌های شهر شود.

اضافه کردن نظر


تازه های ستاد

قبلي بعدي

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: براساس روایات اهل بیت(ع) فرق گذاشتن بین فرزندان گناه کبیره است.

ادامه مطلب

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرا…

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرائتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، نخستین همایش سالانه مبلغان مکتوب، ادبی و هنری و اختتامیه مسابقه خاطره نگاری تبلیغی به همراه تقدیر از بزرگان با عنوان تبلیغ و قلم...

ادامه مطلب

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

رئیس ستاد اقامه نماز به مربیان مهد کودک توصیه کرد برای جذب کودکان به نماز ، مطالعات مذهبی خود را بالا ببرند و نماز خود را در مهد کودک ها...

ادامه مطلب

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبرا…

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبران

حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس گفت: نخستین مسئولیت حکومت داران توسعه فرهنگ اقامه نماز است.

ادامه مطلب

معلمی شغل نیست عبادت است

معلمی شغل نیست عبادت است

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، امروز در مراسمی که با هدف ترویج اقامه نماز...

ادامه مطلب

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین…

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور، نماز را اهرم اصلی در برابر مشكلات بیان كرد.

ادامه مطلب

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نم…

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نماز

کی از زمینه های که در تربیت فرزندان به رفتار مناسب و نماز موثر است الگو گیری آنها از محیط و افراد  آن میباشد. فرایند الگوگیری و تقلید پذیری در...

ادامه مطلب

تعمیرگاه روح!

تعمیرگاه روح!

انسان‌های خلاق همیشه یك قدم از بقیۀ آدم‌ها جلوتر هستند، اصلا درمجموع خلاقیت چیز خوبی است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی.

ادامه مطلب
محل قرارگیری: Home تازه ها تعمیرگاه روح!