ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبران


حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس گفت: نخستین مسئولیت حکومت داران توسعه فرهنگ اقامه نماز است.

 

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز در گزارشی خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس عنوان نمود :  حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس گفت: نخستین مسئولیت حکومت داران توسعه فرهنگ اقامه نماز است.
وی گفت:بهترین مکان ها را باید برای اقامه نماز فراهم کرد.
رییس ستاد اقامه نماز کشور افزود:نماز باید با خشنودی ،مداوم و به روش صحیح اقامه شود .
حجت الاسلام قرائتی گفت:حدود۵۰۰ آیه درباره نماز و متعلقات نمازدر قرآن آمده است.
وی افزود:جامع ترین کمالات در نماز است.
رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت:مدیران خوب نباید به پشت سر نگاه کنند و باید به پیش رو نگاه کنند .
حجه الاسلام و مسلمین قرائتی افزود: باید کتاب درسی مستقلی راجع به نماز در مدارس آموزش داده شود و آموزش نماز نیازمند تخصص است.
وی گفت:همه روحانیون باید دوره تخصصی آموزش نماز را بگذرانند تا فرهنگ نماز خوانی را به روش صحیح در جامعه گسترش دهند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود:امروزه قرآن در جامعه مهجور شده و باید فرهنگ قرآن خوانی را ترویج داد.
گفت: برای اجرای قوانین و دستورات اسلام باید از سنت گرایی و تحجر دوری کرد.
حجت الاسلام قرائتی گفت: سخنرانی ها ی مذهبی در منبرها باید کوتاه و پرمحتواتر شوند و حرف ها،کتاب های تفسیر قرآن و حوزه باید مختصر و مفید شوند تا مردم بیشتر در مسایل دینی جذب و آموزش داده شوند .
وی با اشاره به ضرورت پرداخت خمس و توسعه فرهنگ مهدویت گفت: برای کاهش شبهات در خصوص امام زمان (عج) و ترویج فرهنگ مهدویت نیاز به آموزش و برگزاری دوره با حضور اساتید در این حوزه است.وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه چیز در نماز بیان شده است افزود: توحید، معاد، شهید، زیبایی، ظاهر آراسته، همه و همه در این فریضه الهی بیان شده و مورد تاکید قرارگرفته است.
رییس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه تصریح کرد: ۱۳۰ نکته مهم در فریضه الهی نماز بیان شده است که توجه و رعایت هر کدام از این نکات، مسیری روشن را برای انسان نمازگزار نشان می دهد.
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بیان داشت: با نگاه به گذشته و وضعیت نماز متوجه می شویم که به واسطه فعالیت ها و اقدامات انجام شده توفیقاتی کسب کرده و به پیشرفت هایی نائل آمده ایم اما این مطلوب ما نیست.
وی با تاکید بر اینکه نماز ساده نیست و آموزش این فریضه الهی باید همراه با تخصص باشد گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ طلبه به صورت تخصصی در حوزه آموزش نماز فعالیت می کنند.
رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه نماز و دعا روان شناسی می خواهد بیان کرد: همچنین با توجه به مهجوریت قرآن در جامعه کنونی، نباید تغییر و تحولی عظیم و سازنده در زمینه فعالیت های قرآنی صورت گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی تاکید کرد: همه روحانیون باید یک دوره تفسیر قرآن کریم را فراگیرند، اگر قرار بود همه حرفها را علامه طباطبایی و شیخ طوسی بزنند خداوند نمی فرمود در قرآن تدبر کنید.
وی افزود: در زمینه نماز نیز باید حرکتی سازنده صورت گیرد و اقشار مختلف مردمی را با شیوه های جذاب به سوی نماز هدایت کنیم.

اضافه کردن نظر


تازه های ستاد

قبلي بعدي

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: براساس روایات اهل بیت(ع) فرق گذاشتن بین فرزندان گناه کبیره است.

ادامه مطلب

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرا…

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرائتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، نخستین همایش سالانه مبلغان مکتوب، ادبی و هنری و اختتامیه مسابقه خاطره نگاری تبلیغی به همراه تقدیر از بزرگان با عنوان تبلیغ و قلم...

ادامه مطلب

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

رئیس ستاد اقامه نماز به مربیان مهد کودک توصیه کرد برای جذب کودکان به نماز ، مطالعات مذهبی خود را بالا ببرند و نماز خود را در مهد کودک ها...

ادامه مطلب

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبرا…

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبران

حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس گفت: نخستین مسئولیت حکومت داران توسعه فرهنگ اقامه نماز است.

ادامه مطلب

معلمی شغل نیست عبادت است

معلمی شغل نیست عبادت است

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، امروز در مراسمی که با هدف ترویج اقامه نماز...

ادامه مطلب

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین…

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور، نماز را اهرم اصلی در برابر مشكلات بیان كرد.

ادامه مطلب

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نم…

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نماز

کی از زمینه های که در تربیت فرزندان به رفتار مناسب و نماز موثر است الگو گیری آنها از محیط و افراد  آن میباشد. فرایند الگوگیری و تقلید پذیری در...

ادامه مطلب

تعمیرگاه روح!

تعمیرگاه روح!

انسان‌های خلاق همیشه یك قدم از بقیۀ آدم‌ها جلوتر هستند، اصلا درمجموع خلاقیت چیز خوبی است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی.

ادامه مطلب
محل قرارگیری: Home تازه ها اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبران