ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرائتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، نخستین همایش سالانه مبلغان مکتوب، ادبی و هنری و اختتامیه مسابقه خاطره نگاری تبلیغی به همراه تقدیر از بزرگان با عنوان تبلیغ و قلم در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در این همایش با اشاره به شیوه های تبلیغی در ایام عید نوروز و بیان این که حضرت موسی اولین کسی بود که از فرصت عید استفاده کرده است، اظهار داشت: فرعون متخصصان سحر و جادو را در صبح روز عید و در وسط شهر دعوت کرد.

وی افزود: عید نوروز از محرم و صفر و عاشورا ظرفیت بزرگ تری دارد چراکه نزدیک به دو هفته است و با همه گونه مردمی هم مواجه هستیم، و از طرفی با تبلیغ و خنده و دید بازدید است و اصلا تبلیغ نوروزی با غیر آن فرق می کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که در دید و بازدیدهای نوروزی باید از فرصت های کوتاه استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: به ویژه بر این مطلب تأکید کنیم که مشکلات و فساد های زیادی در کشور موجب نمی شود که از دین دست برداریم.

وی افزود: شهید بهشتی توصیه می کردند که در برنامه های تبلیغی همیشه اسلام را از مسلمان ها و خرافات را از حقایق جدا کنید، چراکه گاهی اوقات وقتی از خوبی های اسلام می گویی برخی به حساب مسلمان ها می گذارند و آن را زیر سؤال می برند و از طرفی خرافات مثل یک مگسی است که اگر در یک ظرف بیافتد که انسان از خیر کل آب می گذرد.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی تصریح کرد: باید از فرصت میهمانی ها و دید و بازدیدها استفاده کنیم ولی خیلی از اوقات از این ظرفیت بزرگ غافل شویم، در حالی که مبلغان ادیان دیگر از کوچک ترین فرصت ها برای هر انسانی با هر ویژگی برنامه تبلیغی دارند.

وی با بیان این که گاهی اوقات باید از فرصت تبلیغی دیگران برای بیان معارف واجب و مستحب استفاده کنیم، یادآور شد: گاهی اوقات فردی که نماز نمی خواند یا مقید نیست حرف ما را گوش نمی کند ولی از فرد دیگری که به او علاقه دارد حرف شنوی دارد، این مسأله نیز اهمیت دارد.

اضافه کردن نظر


تازه های ستاد

قبلي بعدي

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: براساس روایات اهل بیت(ع) فرق گذاشتن بین فرزندان گناه کبیره است.

ادامه مطلب

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرا…

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرائتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، نخستین همایش سالانه مبلغان مکتوب، ادبی و هنری و اختتامیه مسابقه خاطره نگاری تبلیغی به همراه تقدیر از بزرگان با عنوان تبلیغ و قلم...

ادامه مطلب

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

رئیس ستاد اقامه نماز به مربیان مهد کودک توصیه کرد برای جذب کودکان به نماز ، مطالعات مذهبی خود را بالا ببرند و نماز خود را در مهد کودک ها...

ادامه مطلب

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبرا…

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبران

حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس گفت: نخستین مسئولیت حکومت داران توسعه فرهنگ اقامه نماز است.

ادامه مطلب

معلمی شغل نیست عبادت است

معلمی شغل نیست عبادت است

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، امروز در مراسمی که با هدف ترویج اقامه نماز...

ادامه مطلب

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین…

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور، نماز را اهرم اصلی در برابر مشكلات بیان كرد.

ادامه مطلب

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نم…

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نماز

کی از زمینه های که در تربیت فرزندان به رفتار مناسب و نماز موثر است الگو گیری آنها از محیط و افراد  آن میباشد. فرایند الگوگیری و تقلید پذیری در...

ادامه مطلب

تعمیرگاه روح!

تعمیرگاه روح!

انسان‌های خلاق همیشه یك قدم از بقیۀ آدم‌ها جلوتر هستند، اصلا درمجموع خلاقیت چیز خوبی است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی.

ادامه مطلب
محل قرارگیری: Home تازه ها ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرائتی