ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: براساس روایات اهل بیت(ع) فرق گذاشتن بین فرزندان گناه کبیره است.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی و به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام محسن قرائتی در سلسله سخنرانی‌های فرهنگی تبلیغی حرم مطهر رضوی اظهار کرد: همه انسان‌ها به نوعی با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، ولی ممکن است برای عده‌ای کم یا برای عده‌ای زیادتر باشد لذا پدر و مادرها باید فرزندانشان را با سختی‌های زندگی آشنا کنند.

وی با بیان اینکه ما باید در زمان روبه‌روشدن بچه‌ها با مشکلات زمینه مقاومت آنها را با صبر و حوصله فراهم کنیم، افزود: مسئولیت‌پذیری یکی از نتایج تربیت درست و مقابله کردن در برابر سختی‌ها است.

قرائتی با بیان حدیثی از امام محمد باقر(ع) که می‌فرمایند: «بدترین پدر و مادر کسانی هستند که فرزندان خودشان را لوس تربیت می‌کنند»، افزود: والدین باید به این مسئله توجه داشته باشند که تا بچه‌ها در سختی‌های زندگی مقاومت نکنند در آینده نمی‌توانند یک فرد مفید در خانواده و جامعه باشند.

وی افزود: گاهی والدین به دلایل منطقی یا غیرمنطقی بین فرزندان تبعیض قائل می‌شوند، این مسئله از منظر اسلام نتیجه‌های منفی همچون ناهنجاری های اخلاقی را درپی دارد.

وی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرموده‌اند: «در میان فرزندان خود عدالت را مراعات کنید. همان گونه که دوست دارید در نیکی و لطف به شما، به عدالت رفتار کنند»، خاطرنشان کرد: براساس آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع) فرق گذاشتن بین فرزندان گناه کبیره است، لذا والدین باید دقت کنند بین فرزندان خود تبعیض قائل نشوند.

قرائتی با اشاره به اینکه معیار در دین اسلام حق است، گفت: پدر سالاری، مادر سالاری و ... با مکتب توحیدی سازگار نیست، چرا که اسلام حق‌سالار است و هرجا حق باشد همان معیار و ملاک آن است.

وی گفت: ارتباط عاطفی با فرزند سبب می‌شود که وی با والدین خویش صمیمی باشد، به آنان اعتماد کند و آنان را پناهگاه خویش در بحران‌های زندگی بداند اما علاقه بیش از اندازه والدین نسبت به فرزند موجب تربیت ناسالم می‌شود.

قرائتی در ادامه با بیان اینکه ما همیشه در برابر نعمت‌هایی که خدا به ما داده باید شکرگزار باشیم، گفت: تمام وجود انسان سرشار از نعمت‌های خداست لذا اگر انسان کمی در خلقت خودش دقت کند لحظه لحظه زندگیش شکرگزار این نعمت‌ها خواهد بود.

وی محبت به پیامبر(ص)، پیروی از سیره ائمه اطهار(ع)، تشرف به زیارت و تمام حرکات انسان را از نعمت‌های پروردگار برشمرد و گفت: تدبر در خلقت عالم هستی انسان را متوجه حقایق می‌کند.

اضافه کردن نظر


تازه های ستاد

قبلي بعدي

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: براساس روایات اهل بیت(ع) فرق گذاشتن بین فرزندان گناه کبیره است.

ادامه مطلب

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرا…

ویژگی های تبلیغ نوروزی از نگاه استاد قرائتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، نخستین همایش سالانه مبلغان مکتوب، ادبی و هنری و اختتامیه مسابقه خاطره نگاری تبلیغی به همراه تقدیر از بزرگان با عنوان تبلیغ و قلم...

ادامه مطلب

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

آموزش نماز برای کودکان، چگونه؟

رئیس ستاد اقامه نماز به مربیان مهد کودک توصیه کرد برای جذب کودکان به نماز ، مطالعات مذهبی خود را بالا ببرند و نماز خود را در مهد کودک ها...

ادامه مطلب

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبرا…

اقامه نماز اولین دستور خداوند به پیامبران

حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس گفت: نخستین مسئولیت حکومت داران توسعه فرهنگ اقامه نماز است.

ادامه مطلب

معلمی شغل نیست عبادت است

معلمی شغل نیست عبادت است

به گزارش روابط عمومی و امور استان ها ستاد اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، امروز در مراسمی که با هدف ترویج اقامه نماز...

ادامه مطلب

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین…

آثار و بركات نماز برای دانش آموزان تبیین شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور، نماز را اهرم اصلی در برابر مشكلات بیان كرد.

ادامه مطلب

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نم…

نقش الگویی والدین در ترغیب فرزندان به نماز

کی از زمینه های که در تربیت فرزندان به رفتار مناسب و نماز موثر است الگو گیری آنها از محیط و افراد  آن میباشد. فرایند الگوگیری و تقلید پذیری در...

ادامه مطلب

تعمیرگاه روح!

تعمیرگاه روح!

انسان‌های خلاق همیشه یك قدم از بقیۀ آدم‌ها جلوتر هستند، اصلا درمجموع خلاقیت چیز خوبی است، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی اجتماعی.

ادامه مطلب
محل قرارگیری: Home تازه ها تبعیض میان فرزندان مصداق گناه کبیره است