ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

گفتگو با مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی

در انتهای سال 1396 بر آن شدیم تا با مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی گفتگوی صمیمی ای داشته باشیم و گزارشی از اقدامات انجام شده ستاد در این سال داشته باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، امرا... سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان در آخرین روزهای سال 1396 به سوالاتی درباره اقدامات انجام شده و اقدامات آینده ستاد اقامه نماز استان پاسخ داد که در ادامه میخوانیم.

به عملکرد مجموعه فعالیت های انجام گرفته در توسعه فرهنگ نماز چه نمره ای را می دهید؟

قبل از پاسخ برای خود و همه دوستان فعال در خدمت به نماز آرزوی شمول دعای حضرت ابراهیم(ع) "رب اجعلنی مقیم الصلاه" را دارم. و از وجود همکاران با انگیزه و فعال به عنوان دبیران شهرستان ها و رابطین ادارت کل که خدمت برای اقامه نماز و ترویج فرهنگ نماز را برای خود افتخار می دانند خداوند را سپاس گزاریم و همچنین از همه مدیران، فرمانداران و ائمه محترم جمعه که در این حرکت جهادی به تعبیر مقام معظم رهبری حمایت داشتند تشکر میکنم.

اما آنچه سوال شد یادآور می شوم که حوزه نماز، حوزه نمره نیست و شیوه مدیریتی حاج آقای قرائتی هم یک سبک بخصوصی است و همیشه با عباراتی فایده داشته یا نداشته یا مفید بوده یا نبوده ارزیابی می نمیاند و سوال می کنند. با این نگاه باید خدمت شما عرض کنم تلاش مجموعه ستاد بر آن است که تا با هم اندیشی و خرد جمعی با حضور کارشناسان، همیشه فعالیت ها بازنگری شده و براساس ضرورت و تاثیرگزاری به اجرا منتهی شود چه در ستاد مرکزی یا شوراهای منطقه ای. لذا از مجموعه طرح ها و فعالیت های انجام گرفته می توان برخی از طرح هایی که در طول سال 96  به نظر اثرگزاری بیشتری داشته است، اشاره کنیم:

1- طرح راه روشن در قطار مشهد – بندرعباس و بالعکس.

2- تربیت تعدادی از طلاب بصورت تخصصی در حوزه مباحث نماز.

3- همکاری با زیارت اولی های که از سراسر کشور به مشهد اعزام می گردند.

4-همایش نماز، مسجد و ولایت در آذرماه 96.

5- همایش تخصصی نماز و فضای مجازی که به تولید و شناخت فعالین این حوزه منتهی شد.

6- نشست های نماز و خانواده و پاسخگویی به سوالات دانش آموزان.

7- اجرای طرح های نیک با همکاری بهزیستی و سلامت معنوی با همکاری علوم پزشکی.

8- بهره گیری از ظرفیت سازمان ها در توسعه فرهنگ با حضور در جلسات شوراهای اقامه نماز ادارات کل و شهرستان ها.

اگر اجازه دهید دوباره به سوال بر می گردیم و این بار با شکل دیگری سوال را مطرح می کنیم: فعالیت های ستاد چقدر موثر بوده است؟

چندی پیش یک روز حاج آقای قرائتی سوالی از من داشت و این بود که با تلاش هایی که ما در ستاد میکنیم چند نفر نمازخوان درست کرده ایم؟ آیا نسبت به گذشته بیشتر شده اند یا کمتر؟ پاسخ دادم نمی توانم دقیق پاسخ دهم، لکن با قطعیت می توانم بگویم جوان امروزه که به مسجد می آید و در نماز جماعت شرکت می کند یا نماز خود را اول وقت ادا می کند مانند مجاهد و درختی است که از دل صخره ها خود را بیرون کشیده و از تمام این وسوسه ها و سختی های راه گذر کرده و پیموده است. لذا باید به جوانی که در این سختی با خدای خود گفتگو می کند آفرین گفت و هر جامعه را با شرایط خود باید سنجید.

با توضیحاتی که ارائه شد می توان گفت فعالیت ها بصورت نسبی موفق بوده است.

سوال دوم اینکه برای سال 1397 چه برنامه و نگاهی دارید؟

قبلا یادآور شدم ستاد تلاش دارد برنامه های خود را با هم اندیشی و نظرات کارشناسی اولویت بندی نماید و در چند نشست فعالیت ها مورد بررسی و نقد قرار گرفت و به اولویت هایی چون نماز و فضای مجازی، نماز و جوانان و نماز و مربیان و مبلغان، نماز و مسجد و خانواده رسیدیم. امیدواریم محورهای فوق با طرح های نو و با حمایت مدیران و مشارکت مراکز آموزشی و علمی بتوانیم اهداف فوق و ماموریت هایی که در پیام های مقام معظم رهبری به اجلاس های سراسری نماز تاکید شده محقق سازیم انشا... .

مجددا سال نو را به همگان تبریک و از همکاران و خادمین نماز صمیمانه تشکر میکنیم. به امید روزی که شکوه نماز و نماز جماعت ها بهترین بستر تربیتی قرار گیرد.

اضافه کردن نظر


محل قرارگیری: Home اخبار گفتگو با مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی